PlayStation Patronu Daha Gösterecek Çok Oyunumuz Var Diyor

Please oturum açya daüye ol to like posts.
Gönderi

Dün gece düzenlenen birinci PS5 oyun etkinliğinde 25 farklı oyundan medyalar gördük, birtakım oyunları birinci defa duyduk, kimilerinin oynanış manzaralarını birinci defa izledik. Kimi bu aktifliği çok sevdi, kimi zayıf buldu. Tüm bunlar farklı tartışma bahisleri lakin PlayStation'ın patronu Jim Ryan, bir yandan tenkitlere karşılık verirken sair yandan daha gösterilecek çok oyunları olduğunu söylemeyi de ihmal etmedi.

Ryan, şayet hoşunuza giden bir şeyler göremediyseniz dert etmeyin, yakında ziyadesi gelecek diyor.

“AAA oyunların konsolumuzun saf beygir gücünü göstermesini istedik. Ancak vesair küçük oyunlar da konsolun yeni özelliklerinin alımlı ve yenilikçi özelliklerini kullanıyorlar. Biz de bu aktiflikte PlayStation 5'te göreceğiniz farklı cins oynanış deneyimlerinden kesitler gösterdik, fikir sahibi olmanızı sağladık. Lakin bu yalnızca bir başlangı. Geliştirmekte olduğumuz daha çok sayıda oyun var” demiş Ryan.

Esasen Sony'nin bünyesindeki 1. parti stüdyoların tümünün şu an harıl harıl PlayStation 5 oyunları üzerinde çalıştığını kestirim etmek sıkıntı değil, etkinlikteyse birkaçı hariç daha çok üçüncü parti stüdyolardan oyunlar gördük ve bu oyunların da aslında bir kısmı yalnızca PS5 için değil, PC ve Xbox için de çıkacak.

Sony muhtemelen bu birinci aktifliğin havası geçmeden yeni oyunları da tek tek göstermeye başlayıp konsolun çıkışına kadar heyecanı diri tutmayı isteyecektir.

Kaynak: Oyun Gezer

Tepkiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir